Hlavní navigace

Satelitní piráti údajně chystají za pár dní útok na kódování Nagravision 3

27. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 10. 2010

Podle zahraničních satelitních diskusních fór se má před vánočními svátky objevit na trhu karta, která by měla nelegálně otevřít programy v kódovacím systému Nagravision 3. Jak informuje jeden z hackerských webů, v ohrožení mají být balík HD+ společnosti SES Astra, ten nabízí HDTV verze německých komerčních stanic (například RTL, VOX, Kabel 1 nebo Sat.1), a španělská služba Digital+.

K TÉMATU: Pirátský příjem satelitu aneb proč si to neukrást, když je to zadarmo

Hned na počátku roku 2011 by měly být na kartě dostupné také kanály platformy Sky Deutschland (dříve Premiere). Nová karta nese označení Liberty Card. Tento produkt by měl mít také svého konkurenta. Další blog o nelegálním příjmu satelitní televize přinesl informaci o chystané kartě Zebra 2 za cenu 110 až 130 euro. Ta má pro změnu umožnit přístup mimo jiné k portugalské TV Cabo, jejíž kódování funguje na stejném principu jako polská satelitní služba Cyfrowy Polsat.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Pirátský příjem Digi TV skončil. Dotklo se to možná tisíců diváků

Pokud je informace skutečně pravdivá, pro trh satelitní placené televize by rozhodně nešlo o dobrou zprávu. Zebra 2 se má začít prodávat za necelých čtrnáct dní – 10. listopadu. Jeden z diskutujících na fóru webu sat-television.com označil tento krok následovně: Nic není jisté, ale na konci letošního roku zažijme ještě mnohá překvapení. V současné době by se jednalo o takzvaný komerční hack systému Nagravision 3, který by sloužil pro podporu prodeje pirátských karet. Veřejné klíče by nebyly k dispozici.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.