Hlavní navigace

Platforma Skylink připravuje přechod na nový kódovací systém

18. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 6. 2009

Česko-slovenská platforma Skylink se v předstihu připravuje na zavedení kódovacího systému Irdeto na našem trhu. Skylink podobně jako CS Link nebo UPC Direct využívá systém Cryptoworks, který též patří společnosti Irdeto, ale ta ho už nechce do budoucna vyvíjet ani podporovat. V praxi to znamená, že všechny platformy, které ho nyní využívají, budou muset dříve nebo později přejít na nový systém.

MMF tip early

ANALÝZA: Pirátský příjem satelitu aneb proč si to neukrást, když je to zadarmo

Současná verze systému je přitom pro provozovatele poměrně bezpečná. Od roku 2007 prakticky žádná ze tří tuzemských platforem využívajících tento systém nemá výraznější problém s masovým pirátským příjmem. Přechod na nový systém tak bude každá platforma realizovat víceméně podle svých potřeb. Podle Parabola.cz by Skylink měl začít testovat nový systém koncem srpna. Výkonný ředitel této platformy pro Českou republiku Jaromír Glisník uvedl, že testy budou krátké, a provozovatel bude na testech spolupracovat s rakouskou platformou ORF Digital, která rovněž využívá Cryptoworks a přejde na nový systém.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).