Hlavní navigace

Po Českém rozhlase chystá zvířátka i televize Nova

23. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 9. 2008

Televize Nova si zřejmě vzala příklad z úspěšného projektu Českého rozhlasu Odhalení a chystá stejně jako on živý přenos z prostor zoologické zahrady. Jejím objektem však nebudou gorilí samice a samci, ale tygřice Isabella, resp. její předporodní chování, následný porod a první momenty života tygřích novorozeňat. Zatímco Český rozhlas natáčel svou reality-show v Praze, TV Nova ji nabídne z Liberce, a to prostřednictvím zpravodajského portálu tn.cz. Jedině návštěvníci stránek zpravodajského serveru tn.cz budou moci sledovat, jak přichází na svět mláďata bílého tygra, sdělila při této příležitosti mluvčí televize Nova Michaela Fričová.

Lupa tip MF temata2

ČTĚTE TAKÉ: Odhalení: tak trochu jiná reality show

Poprvé, a zatím naposledy, se bílé tygry podařilo v ZOO Liberec odchovat v roce 2002. Isabella tehdy vrhla pět mláďat, z nichž tři přežila – Achilles je nyní chován v bratislavské ZOO, Afrodita žije v ZOO Sóstó a Artemis zůstala v domovské ZOO Liberec. Liberečtí chovatelé ale už teď můžou slavit, i kdyby Isabella nakonec březí nebyla. Dosud poměrně plachý a nezkušený samec Paris se totiž ukázal akceschopný, což bude důležité v dalších reprodukčních misích, dodala Fričová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.