Hlavní navigace

Po Česku a Chorvatsku startuje „novácký“ videoportál Voyo v Rumunsku

3. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 8. 2011

Internetová videopůjčovna a televizní videoarchiv Voyo se počínaje srpnem rozšířil kromě České republiky a Chorvatska také do Rumunska. Informoval o tom vlastník televize Nova, mediální skupina CME, které Voyo patří. Rumunskou verzi webu Voyo provozuje tamní televize Pro TV, nejsledovanější stanice CME v Rumunsku, kolem které podobně jako v Česku vznikla celá řada tematických kanálů a doprovodných služeb.

K TÉMATU: Vlastník Novy spustil v Chorvatsku web Oyo, tamní verzi Voyo.cz

Voyo odstartovalo nejprve v březnu v České republice, minulý měsíc následovalo Chorvatsko, kde funguje pod názvem Oyo. V Rumunsku vstupuje na trh, kde již existují dvě podobné služby: Dolcetv.ro od Romtelecomu a Muvix.ro od tiskové agentury Mediafax, která patří prezidentovi a generálnímu řediteli CME Adrianu Sarbovi. Vedle nezpoplatněného videoarchivu televizních pořadů Pro TV nabídne i placené filmy, aktuálně třeba Královu řeč nebo Milionáře z chatrče.

Startem v Rumunsku expanze videoportálu Voyo nekončí. Do konce letošního roku by měl působit na všech trzích, kde CME provozuje svoje televizní stanice, tedy i na Slovensku, ve Slovinsku a Bulharsku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).