Hlavní navigace

Po Nově ruší investigativní reportéry také slovenská Markíza

29. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 7. 2010

Nízká sledovanost, finanční náročnost a „zbytečné problémy“ přiměly slovenskou televizi Markíza, aby po vzoru svojí větší české sestry Novy zrušila původní investigativní pořad Paľba, který byl obdobou českého pořadu Na vlastní oči. Ten Nova zrušila již v loňském roce. Markíza už s Paľbou od září nepočítá, na obrazovce skončí po čtrnácti letech, informoval server Mediálne.sk.

K TÉMATU: Nova definitivně ukončila projekt Na vlastní oči

Markíza vysílala Paľbu od svého vzniku v roce 1996, stejně jako Nova svoje Na vlastní oči. Televize Markíza může potvrdit, že relace Paľba se na podzim neobjeví ve vysílání a to z důvodu změn v programové struktuře ve vazbě na přípravu a start nového zpravodajsko-publicistického formátu, který bude vysílán denně, řekla webu mluvčí televize Oľga Dúbravská. Zkušenosti a profesionalitu týmu redakce Paľba využijeme v tomto novém formátu, ale i k posilnění investigativní složky Televizních novin, dodala.

Cloud 22 temata

ČTĚTE TAKÉ: Radek John: Řediteli Novy vadilo, když jsme točili o Ivanu Langerovi

Mediálne.sk upozorňuje na dlouhodobý pokles sledovanosti Paľby a snahu Markízy najít pro tento pořad jiný vysílací čas. Televize původně počítala s přesunem Paľby do pozdějších nočních hodin, nakonec však změnila pouze vysílací den z pondělí na úterý okolo 22 hodin, kde pořad konkuroval seriálu Odsouzené, jež vysílá televize Joj (v tuzemsku tento seriál nabízí TV Barrandov). Ani to však Paľbu nezachránilo.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.