Hlavní navigace

Po vypnutí analogu v jižních Čechách lze zachytit další digitální multiplexy

16. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 7. 2010

Čtenář Pavel Bárta reagoval na článek „Konec analogu otevřel Jihočechům cestu k digitální televizi ze zahraničí“, který jsme vám na DigiZone.cz přinesli minulý týden. Ve středních Čechách se mu totiž na uvolněných kanálech podařilo zachytit stanice, respektive multiplexy, chybějící v našem výčtu. Svědčí to z jeho příspěvku, který napsal do našeho diskusního fóra.

K TÉMATU: Konec analogu otevřel Jihočechům cestu k digitální televizi ze zahraničí

Například na kanálu 27, kde byla dříve analogová Jednička z Tábora, zachytil ve Strhuhařově na Benešovsku bavorský multiplex z vysílače Pfarrkirchen, který má výkon 50 kW a od místa příjmu je vzdálen 204 km. Dále jsem testoval kanál 39 z Kletě/Vim­perka. Dosud mi kanál 50 nešel (kanály 22+49 ano) z důvodů rušení analogovou Bukovou horou, která je u mne silná i když roztříštěná o kopce, uvedl Bárta. Nyní je možné 39. kanál sledovat naprosto bez problémů. Vypnutí 32. kanálu pak umožnilo bezproblémový příjem DVB-TPardubic.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).