Hlavní navigace

Počet stanic Českého rozhlasu poroste, slibuje ředitel

23. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 1. 2007

Nastupující digitalizace rozhlasového a televizního vysílání povede ke vzniku dalších stanic Českého rozhlasu. Současné tři speciální programy, zpravodajské Rádio Česko, vědecko-populární ČRo Leonardo a hudební ČRo D-dur jsou pouze začátkem, tvrdí generální ředitel ČRo Václav Kasík. Digitalizace umožňuje vznik specifických stanic, a přesně to se i stane. Odstartuje několik rádií namířených do speciálních cílových skupin, řekl Kasík v rozhovoru pro týdeník Euro.

Cloud 22 temata

Počet stanic jistě bude dál narůstat a digitalizace pro nás bude klíčová. Už dnes je vysílání po internetu velmi důležité. Vznikne radio on demand, tedy stanice, kde si posluchači sami připravují vlastní program dle svých preferencí. Český rozhlas má také obrovský archiv. Jakmile se vyřeší technické podrobnosti a autorská práva, bez otálení jej nabídneme veřejnosti a svým posluchačům, slibuje Kasík.

Určitou prioritu v následujících letech získá digitální Rádio Česko. Coby výhradně zpravodajská stanice určitě posílí, dodává šéf ČRo. Časem by měla přibýt také speciální stanice zaměřená na výuku cizích jazyků. Projekt ČRo Lingua měl odstartovat už loni, rozhlasová rada ho ale pozastavila kvůli nejasné programové strategii ČRo. Autor projektu, programový ředitel ČRo Jaromír Ostrý poté z rozhlasu na vlastní žádost odešel.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.