Hlavní navigace

Pochybnosti o odchodu uživatelů z Instagramu Facebook vyřešil, přestal ukazovat čísla

9. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Facebook no longer reports new data for this application.“ je jediné, co zbylo na profilové stránce Instagramu na Appdata.com. Ještě před pár dny ukazovala Instagram jako nejpoužívanější aplikaci na Facebooku. S nějakým 45 miliony měsíčních uživatelů. Jenže před vánoci se (v souvislosti s aférou okolo nových uživatelských podmínek) objevily v médiích informace, že z Instagramu odešlo velké množství uživatelů – založené právě na číslech z AppData.com.

Facebook no longer reports new data for this application.“ je jediné, co zbylo na profilové stránce Instagramu na Appdata.com. Ještě před pár dny ukazovala Instagram jako nejpoužívanější aplikaci na Facebooku. S nějakým 45 miliony měsíčních uživatelů. Jenže před vánoci se (v souvislosti s aférou okolo nových uživatelských podmínek) objevily v médiích informace, že z Instagramu odešlo velké množství uživatelů – založené právě na číslech z AppData.com.

KL22 hlasovani

A samozřejmě založených na mylné interpretaci, protože AppData.com pouze sleduji počty uživatelů podle Facebooku, nikoliv počty uživatelů Instagramu. Ten lidé běžně používají bez Facebooku – zejména proto, že jde od samého počátku o původně čistě mobilní aplikaci. A Facebook je pro Instagram jenom jedním z několika míst, kam lze dodatečně zveřejňovat fotografie.

V AppData.com už Instagram nenajdete, stejně tak jako ho už nenajdete na původní adrese na Facebooku (zde) – tam se setkáte pouze s oznámením, že „You are being redirected to the Instagram web app.“ a po kliknutí na „Go To App“ se ocitnete na www.instagr.am. Elegantní řešení jak zabránit spekulacím. Přestat poskytovat čísla.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.