Hlavní navigace

Podíl spamu v březnu opět vzrostl, tvrdí Symantec

1. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Spam v březnu tvořil 90,7 procenta veškeré e-mailové korespondence. Uvádí to společnost Symantec v nejnovějším vydání své pravidelné zprávy MessageLabs Intelligence Report. Od února se tak množství spamu zvýšilo o 1,5 procentního bodu. Nejvíce problémů s nevyžádanou reklamou v elektronické poště mají v Maďarsku, kde spam tvoří 95,7 procenta všech e-mailů. Phishing je nejpalčivějším problémem ve Velké Británii, kde v průměru vychází jeden podvodný e-mail téměř na 255 e-mailů. Phishing ale…

Spam v březnu tvořil 90,7 procenta veškeré e-mailové korespondence. Uvádí to společnost Symantec v nejnovějším vydání své pravidelné zprávy MessageLabs Intelligence Report. Od února se tak množství spamu zvýšilo o 1,5 procentního bodu. Nejvíce problémů s nevyžádanou reklamou v elektronické poště mají v Maďarsku, kde spam tvoří 95,7 procenta všech e-mailů. Phishing je nejpalčivějším problémem ve Velké Británii, kde v průměru vychází jeden podvodný e-mail téměř na 255 e-mailů. Phishing ale nezaplavuje e-mailové schránky tolik jako klasický spam. Na globální úrovni mají phishingové e-maily na celkové elektronické poště podíl jen 0,19 procenta (tj. jedna podvodná zpráva na cca 514 e-mailů).

Nejčastějšími přílohami u veškeré nekalé elektronické korespondence jsou dokumenty DOC a tabulky XLS. Reálně nejnebezpečnější jsou ovšem hrozby ukrývající se v šifrovaných RAR archivech příchozích e-mailem. Proč? Když je přiložený k e-mailu šifrovaný RAR archiv, tak je podle zjištění Symantecu v téměř 97 procentech případů infikovaný nějakým typem malwaru. Uživatele ale může těšit, že se takto maskované hrozby e-mailem nešíří v až tak velkém počtu (jedna zpráva z 312 e-mailů). Největší problémy se zavirovanými e-maily měli za březen uživatelé na Tchaj-wanu, kde jeden infikovaný e-mail připadl na necelých 91 e-mailů. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.