Hlavní navigace

Podle průzkumu OMG rozhodují o sledovaných programech v domácnosti spíše muži

Jan Brychta

Se zjištěním průzkumu může souviset i fakt, že muži obvykle vybírají formu placené televizní nabídky a také její programové složení.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Standardního kvantitativního online průzkumu společnosti OMG Research se zúčastnilo 1125 respondentů. Na otázku „Kdo drží v domácnosti ovladač v ruce?“ odpovědělo, že „já osobně“ 41 procent respondentů, reprezentující internetovou populaci ve věku od osmnácti do šedesáti let. Za touto odpovědí se nejčastěji skrývali muži, konkrétně ve dvou třetinách případů. 

Mužskou dominanci před domácí obrazovkou potvrzuje i fakt, že dvě třetiny respondentů, kteří v odpovědi označili za držitele ovladače svého partnera nebo partnerku, byly ženského pohlaví.

Muži erotiku, ženy detektivky

Jak upozorňuje Erika Luzsicza z mediální společnosti Axocom, ustálené modely sledování lineárního vysílání postupně nabourávají diverzifikace jak programové nabídky, tak možností jejich konzumace. Podle ní je situace výrazně vyrovnanější, pokud jde o skladbu specializovaných televizních kanálů, které si jednotlivé domácnosti předplácejí. 


Autor: Axocom

V rozhodování o skladbě předplacené programové nabídky se dnespodle zjištění její společnosti naopak mužští i ženští diváci svými požadavky mnohem více doplňují.Mužskou doménou jsou podle Luzsiczy zájmové, kutilské nebo vzdělávací stanice a filmové kanály.

Stanice určené výhradně dospělým divákům pak objednávají muži, a to téměř bez výjimky, dodává Luzsicza. Ženy pak kromě seriálů a romantiky vyžadují i pořady s kriminální tématikou. 

WT100_Podcasty Dan Tržil4

Podvádíte u seriálů?

Podle jednoho z průzkumů společnosti Axocom se páry, které jsou zvyklé společně sledovat vybraný pořad či seriál, se při jeho sledování tajně „podvádí“. 

Téměř polovina (48 procent) respondentů v citovaném průzkumu uvedlo, že při sledování oblíbeného seriálu podvedlo svého partnera a pustili si nový díl bez partnera nebo partnerky. Navíc celých sedmdesát procent takovýchto nevěrníků se partnerovi nikdy nepřiznalo, že už danou epizodu vidělo.