Hlavní navigace

Podzim přinese hned čtyři konference o digitální televizi

27. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
27. 8. 2008

Během pěti podzimních týdnů, od konce září do začátku listopadu, proběhnou v České republice hned čtyři odborné konference věnované digitálnímu televiznímu vysílání. První bude workshop Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) k naplňování Technického plánu přechodu (TPP) a diskusi o využití digitální dividenty, naplánovaný od čtvrtka 25. září do pátku 26. září v pražském Kongresovém centru.

ČTÚ chce na této akci zveřejnit výsledky měření pokrytí zemským analogovým a zemským digitálním signálem, jak mu to ukládá TPP. Podle harmonogramu digitalizace by tak měl telekomunikační úřad činit dvakrát do roka: vždy k 15. březnu a 15. září. Právě zářijové výsledky budou jedním z témat připravovaného workshopu, na který chce ČTÚ pozvat operátory digitálních sítí, provozovatele televizního vysílání, zástupce státních orgánů, zákonodárce a novináře.

Na workshop dnes následující týden v úterý 30. září naváže již V. kulatý stůl DigiZone.cz, tentokrát s podtitulem „Schyluje se k souboji digitálních platforem?“ Konference tentokrát proběhne v pražském hotelu Jalta na Václavském náměstí a bude rozdělena do tří tematických bloků: „Kam dosáhnou zemské digitální sítě?“, „Satelitní televize: od alternativy k masovému příjmu“ a „Kabel a IPTV, třetí vzadu?“. Na konferenci se stále ještě můžete registrovat.

V pondělí 6. října proběhne v rámci tradičního veletrhu Index/Digitex 2008 v Brně rovněž tradiční konference Milníky digitální televize (PDF), pořádaná vydavatelstvím Sdělovací technika. Akce proběhne v Kongresovém centru pavilonu A brněnského výstaviště, a slibuje širokou diskusi zástupců operátorů digitálních platforem a veřejnoprávních i komerčních televizí.

ebf - partner 1

A konečně ve středu 5. listopadu přijde na řadu konference Tel.con Spectrum 2008, konkrétně pak její blok D věnovaný digitální televizi. Organizátoři slibují kromě zástupců domácí scény i představitele italského mobilního operátora, který nabízí placenou digitální televizi ve formátu DVB-H, a reprezentanta polské satelitní platformy „n“, která se zaměřuje na nabídku televizních programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Akce proběhne v pražském hotelu Corinthia Towers.

Server DigiZone.cz přinese ze všech konferencí podrobné zpravodajství.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).