Hlavní navigace

Pokud bude TPP „špatný“, Nova ani nepožádá o kompenzační licenci

13. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 10. 2007

Televize Nova by nemusela vůbec požádat o vydání kompenzační licence pro další celoplošně pozemně šířený digitální program za předčasně vrácené analogové kmitočty, pokud bude nový Technický plán přechodu (TPP) na DVB-T napsaný „špatně“. Generální ředitel Novy Petr Dvořákrozhovoru pro sobotní Lidové noviny pohrozil, že pokud TPP nebude odpovídat představám nejsledovanější televize, mohla by vláda jeho prostřednictvím poslat digitalizaci „k ledu“.

cif-tip-téma-foto

Kompenzační licenci dostaneme pouze v případě, že odsouhlasíme technický plán přechodu. Rovnou říkám, že pokud ten plán bude špatně napsaný a pokud bude nějak negativně ovlivňovat hlavní program Novy, může se stát, že vůbec nevyužijeme práva, abychom o kompenzační licenci požádali. Hodně bude záležet na tom, jak zodpovědně teď telekomunikační úřad přistoupí k definici technického plánu přechodu a jak hodně se jím bude zabývat vláda. Pro ni je to zásadní dokument, kterým může digitalizaci buď roztlačit a rozjet, anebo poslat k ledu, řekl LN Dvořák.

Novou verzi TPP by měl Český telekomunikační úřad (ČTÚ) podle předsedy telekomunikační rady Pavla Dvořáka předložit dotčeným subjektům ke konzultaci ještě v průběhu listopadu. Radní Michal Frankl je ale k tomuto termínu skeptický a jeho kolega Petr Štěpánek se domnívá, že se tak stane nejspíš do konce roku. Nova podle Dvořáka zatím neví, zda by případnou kompenzační licenci použila pro zemské digitální vysílání nového filmového programu Nova Cinema, který by měl začít vysílat letos v prosinci přes kabelové rozvody, IPTV a satelit.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.