Hlavní navigace

Pokud se televize rozhodnou přeladit dokrývače, musejí žádat v předstihu

16. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 4. 2009

Přeladění malých vysílačů nízkého výkonu je proces, který si vyžaduje víc času než jen pouhé zapnutí nebo vypnutí těchto zařízení. Proto, pokud by některé televize do poslední chvíle váhaly s přeladěním svých dokrývačů v Praze ze žižkovského vysílače na jiný zdroj signálu, musely by o tom dát vědět v předstihu alespoň dvou týdnů. Serveru Digizone.cz to řekla mluvčí Českých radiokomunikací Marie Fianová. „Technická úprava převaděčů je časově poměrně náročná. Řádově potřebujeme několik týdnů, pokyn k přeladění bychom tedy měli od našich zákazníků mít nejpozději 14 dní před vypnutím analogu,“ uvedla Fianová. ČRa provozují většinu převaděčů pro Českou televizi a Novu.

K TÉMATU: ČT zachová pražské analogové převaděče, Nova zatím jedná

Jak jsme už informovali, Česká televize požádala o přeladění všech svých pražských dokrývačů, které jsou závislé na analogovém signálu ze žižkovského vysílače, na jiný zdroj. Po očekávaném vypnutí analogu ze Žižkova tak zůstanou tyto malé vysílače i nadále v provozu. Nova zatím k přeladění nedala pokyn, nicméně o tom jedná.

Cloud23

ČTĚTE VÍCE: Pro vypnutí analogu v Praze se Nova rozhodne pravděpodobně až 28. dubna

Generální ředitel Petr Dvořák se na nedávném Kulatém stolu serveru Digizone.cz vyjádřil, že Nova se ohledně vypnutí analogu definitivně rozhodne až 28. dubna, tj. dva dny před plánovaným vypnutím. Tehdy by měla obdržet výsledky z výzkumu, který má zjistit, zda jsou obyvatelé Prahy připraveni opustit analogové vysílání nebo ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).