Hlavní navigace

Poláci vypsali konkurz na operátora sítě pro mobilní televizi DVB-H

13. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 10. 2008

Polský Úřad pro elektronické komunikace, obdoba Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), vypsal výběrové řízení na operátora zemské digitální sítě pro televizní vysílání určené mobilním přijímačům ve formátu DVB-H. Konkurz se týká sítě, která bude do 31. května 2015 pokrývat 31 polských měst, a od 1. června 2015 do 31. prosince 2023 bude vysílat celostátně, uvedl server Satkurier.pl.

MM socky3

Datový tok multiplexu má podle zadávací dokumentace obsahovat nejméně z 66 procent audiovizuální služby a počet televizních programů v této síti byl stanoven na nejméně deset. Dodatkovým službám musí operátor vyčlenit nejméně pět procent celkového datového toku multiplexu. Každý zájemce může podat jen jednu přihlášku, přičemž úřad je bude přijímat do 15. ledna 2009.

České republice se na vypsání konkurzu na operátora první celoplošné zemské digitální sítě pro DVB-H stále čeká. Zájem o toto vysílání mají všichni tři tuzemští mobilní operátoři, po zavedení mobilního telefonu schopného přijímat digitální televizi ve formátu DVB-T zdarma na český trh ale někteří operátoři pochybují o životaschopnosti obchodního modelu placené služby DVB-H.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.