Hlavní navigace

Polovina všech aktivních uživatelů Twitteru pochází jen z pěti zemí

25. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Twitter
Vlastně to nepřekvapí. Byť musíte doufat, že Statista vycházejí z kvalitních dat. Sám Twitter totiž například v geolokaci pořád zcela ignoruje Českou republiku.

Pokud za aktivního uživatele považujete toho, kdo tweetne alespoň jednou měsíčně, tak potom je na tom Twitter trochu zvláštně. Polovina všech (takto) aktivních uživatelů pochází pouze z pěti zemí – USA, Japonsko, Indonésie, Velká Británie a Brazílie.  K tomuto závěru došla analytická firma Statista na základě dat z Peerreach.com

Příliš nepřekvapí, že 24,3 % aktivních uživatelů Twitteru pochází z USA. Twitter v USA vznikl a tradičně tam má velmi výjimečnou pozici. Na druhém místě je Japonsko s 9,3% podílem. Následují Indonézie (6,5 %), Velká Británie (5,6 %), Brazílie a Španělsko (4,3 %), Saudská Arábie (4,1 %), Turecko a Mexiko (3 %), Rusko a Argentina (2,6 %), Francie (2,1%) a Kolumbie (1,9%). Ostatní země tvoří zbytek, tedy 26% podíl aktivních uživatelů.

Zajímavé například je, že zmíněná Saudská Arábie sice představuje pouze 4,1 % aktivních uživatelů Twitteru, ale Twitter samotný zde má celosvětově největší penetraci – na Twitteru tam najdete aktivních 33 % z tamní internetové populace. 

USA jsou samozřejmě jedničkou v absolutním počtu – zhruba 50 milionů aktivních uživatelů (11% penetrace). V říjnu 2013 měl Twitter 904 milionů registrovaných účtů, z nichž aktivních bylo 232 milionů (53 milionů v USA).

ebf - partner 1

Připomeňme, že podle www.klaboseni.cz má česko-slovenský Twitter přes 180 tisíc uživatelů, byť zde je otázkou, kdy se tamní robot přestal počítáním uživatelů zabývat – číslo je dlouhou dobu stejné a graf s vývojem byl naposledy aktualizován v prvním čtvrtletí tohoto roku (na 160 368 uživatelích).

PS: Českou republiku Twitter už několik let geolokačně ignoruje. Rozdělil ji do okolních zemí, takže ti na severu tweetují z Polska, Praha je součástí Německa, jih samozřejmě patří do Německa či Rakouska a tak podobě. Chyba byla zhruba před dvěma roky nahlášena, Twitter opakovaně přislíbil nápravu, ale po několika upomínkách na urgence zcela přestal reagovat. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).