Hlavní navigace

Polská komerční televize Polsat chce vypnout analog až v roce 2014

Nejsledovanější polská komerční televize Polsat hodlá vysílat prostřednictvím analogových vysílačů do roku 2014 a nikoli do roku 2012, jak předpokládá polská vláda. Provozovatel Polsatu to sdělil polskému Úřadu pro elektronické komunikace v rámci výběrového řízení na operátora prvního celostátního zemského digitálního multiplexu.

MIF 2018 tip v článku Mikulenka

Do soutěže se kromě komerční jedničky přihlásila také veřejnoprávní Polská televize (TVP). Obě přihlášky však podle serveru Satkurier.pl obsahovaly formální chyby, k jejichž odstranění mají žadatelé čas do konce srpna. TVP již sdělila, že přihlášku opraví co nejdříve a je si jista, že se stane jediným operátorem první celoplošné zemské digitální sítě v zemi.

Komerční Polsat se digitalizaci nebrání, v souvislosti s dříve stanoveným termínem ukončení zemského analogového televizního vysílání v Polsku v roce 2014 ale trvá na dodržení tohoto termínu. Současná polská vláda by ale ráda ukončila analogové vysílání o dva roky dříve, protože rok 2012 jako termín switch off doporučila členským státům unie Evropská komise.

Našli jste v článku chybu?