Hlavní navigace

Polská komerční televize Polsat chce vypnout analog až v roce 2014

22. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 7. 2008

Nejsledovanější polská komerční televize Polsat hodlá vysílat prostřednictvím analogových vysílačů do roku 2014 a nikoli do roku 2012, jak předpokládá polská vláda. Provozovatel Polsatu to sdělil polskému Úřadu pro elektronické komunikace v rámci výběrového řízení na operátora prvního celostátního zemského digitálního multiplexu.

ICTZ23

Do soutěže se kromě komerční jedničky přihlásila také veřejnoprávní Polská televize (TVP). Obě přihlášky však podle serveru Satkurier.pl obsahovaly formální chyby, k jejichž odstranění mají žadatelé čas do konce srpna. TVP již sdělila, že přihlášku opraví co nejdříve a je si jista, že se stane jediným operátorem první celoplošné zemské digitální sítě v zemi.

Komerční Polsat se digitalizaci nebrání, v souvislosti s dříve stanoveným termínem ukončení zemského analogového televizního vysílání v Polsku v roce 2014 ale trvá na dodržení tohoto termínu. Současná polská vláda by ale ráda ukončila analogové vysílání o dva roky dříve, protože rok 2012 jako termín switch off doporučila členským státům unie Evropská komise.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.