Hlavní navigace

Polská platforma Cyfra+ začala rozesílat nové abonentské karty

12. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 8. 2008

V rámci boje proti černým satelitním divákům začala polská platforma Cyfra+ rozesílat nové dekódovací karty svým abonentům dříve, než se plánovalo. Server SatKurier.pl přinesl již včera jejich fotografie. Původně byla výměna avizována až na září a přechod na nový systém Mediaguard 4 proběhne v říjnu. Ten je na poli placené digitální televize novinkou. Jde o hybrid mezi kryptováním Mediaguard 2 a Nagravision 3. Polská platforma Cyfra+, která vysílá ze satelitu Hotbird, je populární také mezi tuzemskými diváky proto, že nabízí filmový kanál Filmbox HD mj. v češtině.

MM socky3

Na výměnu karet se chystá i konkurenční služba Cyfrowy Polsat. Ta šíří svůj signál ze stejné družice. Oproti původním plánům je však ve skluzu. Na nový systém kódování chtěla přejít již před začátkem fotbalového Eura. Změna by se měla podle prvních informací uskutečnit zatím v blíže neurčený termín na podzim.

ČTĚTE TAKÉ:
Černí diváci přijdou o Filmbox HD ze satelitu Hotbird v říjnu
Polsko zažilo další zátah na satelitní piráty

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.