Hlavní navigace

Polská Tele 5 se dočkala vysílání v HD. Na satelitu se ale zatím neobjevila

21. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

HD verzi nekódovaného kanálu Tele 5 šíří ve své nabídce exkluzivně polský IPTV operátor INEA. V současné době tak už poskytuje čtyřicet programů ve vysokém rozlišení.

Přesně před dvěma lety oznámil management polské komerční televize Tele 5 úmysl spustit v budoucnu vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Server DigiZone.cz přinesl tuto informaci 12. října 2010. 5. listopadu 2012 se této distribuce stanice skutečně dočkala. Jako první ji exkluzivně ve své síti šíří tamní IPTV operátor INEA, který o tomto kroku informoval prostřednictvím tiskové zprávy. V současné době tak už má společnost ve své nabídce 40 kanálů ve vysokém rozlišení.

BRAND

K TÉMATU: Nekódovaná polská televize Tele 5 plánuje vysílání v HD kvalitě

Na vysílání prostřednictvím družice si tedy budou muset diváci ještě nějakou dobu počkat. Pokud se tak stane, program bude distribuován prostřednictvím některého ze satelitů Hotbird na pozici 13 stupňů východně. Otázkou ovšem je, zdali by takovéto šíření probíhalo na bází free-to-air, tedy nekódovaně. SD verze je na Hotbirdu šířena bez nutnosti použít dekódovací kartu a mohou ji tak sledovat i diváci v České republice. HD distribuce je však stále chápaná na konci roku 2012 jako přidaná hodnota, za kterou by si měl zájemce zaplatit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).