Hlavní navigace

Polská televize odstartovala vysílání univerzálního programu TVP HD

7. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 8. 2008

Veřejnoprávní Polská televize (TVP) zahájila ve středu pravidelné vysílání nového satelitního kanálu TVP HD, který během Letních olympijských her v Pekingu nabídne sportovní přenosy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Podle serveru Broadbandtvnew­s.com se mohou diváci TVP HD těšit na osmnáct hodin přenosů v HD kvalitě denně.

Licence, na jejíž základě TVP HD vysílá, tento program charakterizuje jako „univerzální“, přeloženo do českého televizního slovníku, plnoformátový. Pi olympiádě nabídne TVP HD vlastní dokumenty, filmy, seriály, přenosy koncertů, apod. TVP již natáčí část svojí produkce v HD kvalitě, například většinu pořadů pro svůj tematický kanál TVP Historia.

WT100 persony2 (Ilinčev aspol)

K TÉMATU: Polská televize dostala licenci pro satelitní olympijský HD program

Satelitní kanál TVP HD vysílá prostřednictvím polské placené platformy „n“, která se zaměřuje na poskytování programů ve vysokém rozlišení obrazu. Objeví se také v nabídce vybraných kabelových a IPTV operátorů a v několika zemských digitálních experimentech. Pro diváky v České republice však bude signál této stanice zakódovaný.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.