Hlavní navigace

Polská televize spustí nové kanály prý už na přelomu roku. Chce je i v DVB-T

7. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě přípravy nových tematických stanic naznačil generální ředitel polské veřejnoprávní televize Juliusz Braun také plány na spuštění dalších digitálních zemských multiplexů.

Spuštění nových tematických kanálů veřejnoprávní Telewizje Polska (TVP) už je velmi blízko. Generální ředitel TVP Juliusz Braun serveru Wirtualnemedia.pl řekl, že programy TVP Rozrywka a TVP Dokument by měly odstartovat ještě na přelomu letošního a příštího roku. Stanice mají být dostupné mimo jiné i v rámci zemského digitálního vysílání (DVB-T), ovšem není zatím jasné, ve které síti se objeví. Braun by je osobně viděl nejraději v tamním multiplexu 1. Na satelitu mají být obě stanice nekódované. I zde tedy budou dostupné českým divákům.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Polská TVP odhalila nejbližší plány – HD vysílání v DVB-T a nový kanál

Obě stanice už mají také rozdělené, pod který hlavní kanál budou patřit. Zatímco TVP Dokument bude spadat pod Jedynku, TVP Rozrywka svým tematickým zaměřením „spadne“ pod Dwójku. Zařazení těchto tematických stanic do pozemního vysílání, konkrétně již zmiňovaného multiplexu 1, je prozatím problémem. Podle Juliusze Brauna se tak má stát do dubna 2014, kdy by mělo skončit duplicitní šíření kanálů TVP 1 a TVP 2 v sítích 1 a 3. Taktéž bychom měli zahájit diskusi o čtvrtém a pátém multiplexu, netají se svými plány Braun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).