Hlavní navigace

Polská TV Puls známá z nekódovaného vysílání na satelitu Hotbird plánuje HD šíření

30. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice je dobře známá českým divákům také z polského DVB-T, konkrétně těm, kteří žijí v příhraničí. Program je součástí tamního multiplexu 2, kde vysílá i kanál Puls 2.

Polský komerční kanál TV Puls, který odstartoval na tamním trhu v březnu 2001, plánuje přejít na přelomu letošního a příštího roku na vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). V rozhovoru pro květnové vydání magazínu SAT Kurier to uvedl generální ředitel stanice Dariusz Dąbski. TV Puls je dobře známá i českým a slovenským divákům z nekódovaného satelitního vysílání, které je šířené prostřednictvím družice Hotbird na pozici 13 stupňů východně. O tom, kde a v jaké podobě se HD verze této stanice objeví, je prozatím předběžné spekulovat.

KL24

Z ARCHIVU: Polská TV Puls 2 odstartuje v tamním druhém DVB-T multiplexu 19. července

Pokud jde o TV Puls, letošní rok může být pro ni přelomový. Pro diváky ale je v současné době nedůležitější větší výběr programů a aby měli co sledovat. Kvalita přenosu je až na druhém místě. Chceme se dále rozvíjet a nabídnout HD vysílání jak prostřednictvím kabelových tak i satelitních služeb. V dohledné době dáme našim divákům možnost sledovat vysílání v HD rozlišení, potvrdil Dąbski. Server Satkurier.pl nedávno taktéž informoval o tom, že provozovatel TV Puls se bude snažit o to, aby se jeho druhý program objevil v nabídkách satelitních služeb.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).