Hlavní navigace

Polská TVP 1 HD v nabídce populární satelitní služby Telewizja na kartę

2. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 8. 2011

UVNITŘ FOTO V nabídce satelitní služby Telewizja na kartę, která si získala pro svou širokou nabídku polských komerčních stanic a zároveň nízkou cenu řadu zájemců také z řad tuzemských diváků, se objevil první program tamní veřejnoprávní televize TVP ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Upozornil na to server Satkurier.pl. DigiZone.cz si tuto skutečnost ověřil v praxi.

K TÉMATU: Sledujeme placenou satelitní televizi ze zahraničí: Telewizja na kartę

Provozovatel satelitní služby, společnost Cyfrowy Dóm, na tuto skutečnost prozatím prostřednictvím svého webu neupozorňuje. Ten hovoří pouze o dočasném vysílání komerčního kanálu Polsat. TVP 1 je plnoformátovou stanicí Telewizje Polska s nabídkou filmů, seriálů, zábavných pořadů a také publicistiky. Program je šířen na stejné frekvenci jako například stanice TVN HD, nSport HD, Discovery HD Showcase nebo MGM HD. Na posledně uvedené stanici také nově probíhá aktivace služby.

ICTZ23

Parametry příjmu: Hotbird 9 (13 stupňů východně), 11449/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování Conax a Viacess.

Ukázka z vysílání TVP 1 HD. Tento pořad byl nabízen divákům pouze v přepočítávaném formátu. (Screenshot: au­tor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.