Hlavní navigace

Polská UPC slibuje digitální kabelovku na druhý kvartál 2008

12. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 10. 2007

Zákazníci kabelové společnosti UPCPolsku se dočkají digitální kabelové televize až ve druhém čtvrtletí příštího roku. Týdeníku Puls Biznesu to řekl generální ředitel UPC Polska Simon Boyd s tím, že firma službu nejprve zavede v deseti největších městech země. Časopis dále uvedl, že si polská UPC objednala od výrobce v Jižní Koreji milion set-top-boxů pro digitální kabelovou televizi, schopných příjmu vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a sedm milionů digitálních videorekordérů PVR.

UXD

Je to docela dost, když v Polsku je celkem 13 milionů domácností. Znamená to, že UPC chce ovládnout polovinu polských domácností? ptá se Puls Biznesu. Server BroadbandTVnew­s.com poznamenává, že konkurence UPC v Polsku, kabelové společnosti Multimedia Polska, Vectra a Aster, už digitální kabelovou televizi nabízejí, a s ní rovněž domácí videotéku a HD programy.

Česká UPC zahájila pilotní digitální vysílání v kabelových rozvodech letos v květnu v Praze, od září pak začala DVB-C nabízet komerčně v největších českých a moravských městech. Počet předplatitelů digitální kabelové televize dosáhl 60 tisíc, z toho zhruba 48 tisíc společnost převzala od firmy Karneval Media, s níž se k 1. září sloučila.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.