Hlavní navigace

Polská UPC slibuje digitální kabelovku na druhý kvartál 2008

12. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 10. 2007

Zákazníci kabelové společnosti UPCPolsku se dočkají digitální kabelové televize až ve druhém čtvrtletí příštího roku. Týdeníku Puls Biznesu to řekl generální ředitel UPC Polska Simon Boyd s tím, že firma službu nejprve zavede v deseti největších městech země. Časopis dále uvedl, že si polská UPC objednala od výrobce v Jižní Koreji milion set-top-boxů pro digitální kabelovou televizi, schopných příjmu vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a sedm milionů digitálních videorekordérů PVR.

WT100 jmena

Je to docela dost, když v Polsku je celkem 13 milionů domácností. Znamená to, že UPC chce ovládnout polovinu polských domácností? ptá se Puls Biznesu. Server BroadbandTVnew­s.com poznamenává, že konkurence UPC v Polsku, kabelové společnosti Multimedia Polska, Vectra a Aster, už digitální kabelovou televizi nabízejí, a s ní rovněž domácí videotéku a HD programy.

Česká UPC zahájila pilotní digitální vysílání v kabelových rozvodech letos v květnu v Praze, od září pak začala DVB-C nabízet komerčně v největších českých a moravských městech. Počet předplatitelů digitální kabelové televize dosáhl 60 tisíc, z toho zhruba 48 tisíc společnost převzala od firmy Karneval Media, s níž se k 1. září sloučila.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.