Hlavní navigace

Polsko čeká zítra další vlna vypínání analogu. Týká se tří vojvodství

Lukáš Polák

Vypínání zemského analogového signálu se tentokrát diváků v Čechách nebo na Moravě vůbec nedotkne. Vysílače se nachází ve vnitrozemí Polska nebo na severu země.

Doba čtení: 1 minuta

Polsko si na počátku tohoto měsíce vůbec poprvé vyzkoušelo, jaké to je, když bude některé z jeho vojvodství bez analogové televize a už ho čeká další vlna vypínání. Zítra nad ránem má být ukončeno šíření původní distribuce signálu z vysílačů Poznań – Śrem, Gdańsk – Chwaszczyno a Iława – Kisielice. Diváci v dotčených oblastech se tak už budou muset spoléhat výhradně na pozemní digitální signál, případně si opatřit některou alternativní formu distribuce oblíbených stanic.

ČTĚTE TAKÉ: Přišli jste o analogové vysílání z Polska? Možná se vás týká tamní přelaďování

Diváků z Čech se tento krok s největší pravděpodobností žádným způsobem nedotkne. Signál z vysílače Poznań – Śrem sice na našem území zachytitelný byl, ale pouze za zlepšených troposférických podmínek. Nyní si Polsko nějakou dobu od vypínání analogu oddechne. Třetí vlna ho čeká až v příštím roce, konkrétně 19. března, kdy dojde k ukončení distribuce původního signálu ve čtyřech oblastech včetně Varšavy. Toto vypínání se přímo dotkne i diváků na severu Moravy.

Našli jste v článku chybu?