Hlavní navigace

Polský prezident Komorowski posvětil polskou digitalizaci

18. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 7. 2011

Bronislaw Komorowski, polský prezident, podepsal koncem minulého týdne zákon o digitalizaci, který umožňuje zavedení digitálního terestrického vysílání. Znamená to, že do 31. července 2013 bude muset být země úplně bez analogového signálu a všechny funkční vysílače budou převedeny na systém DVB-T. Informaci přinesl v pátek státní státní web cyfryzacja.gov­.pl.

CIF22

ČTĚTE TAKÉ: Polský multiplex 2 výrazně rozšiřuje pokrytí. Bude ho možné zachytit i u nás

Zákon mimo jiné stanoví, jak bude proces digitalizace analogového terestrického vysílání probíhat, jsou v něm obsaženy také pravidla pro výběr operátora multiplexů 1 a 2 (ten již provozuje tamní obdoba Českých Radiokomunikací – Emitel), povinnosti operátorů těchto sítí a také provozovatelů vysílání. Zvláštní oddíl je věnován také povinnostem prodejců elektroniky a nárokům na prodávané digitální přijímače. Zákon vstoupí v platnost 14 dní po jeho zveřejnění. Polsko se rozhodlo pro vysílání v normě MPEG-4 (H.264/AVC).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.