Hlavní navigace

Poslanci dnes budou opět řešit osud reklamy na obrazovce České televize

30. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 8. 2011

Poslanecké sněmovna by dnes měla projednávat upravenou verzi novely zákona o České televizi, která řeší další osud reklamy na veřejnoprávní TV. Informuje o tom server Mediaguru.cz. Právě do Poslanecké sněmovny se vrací novela proto, jelikož začátkem srpna ji senátoři pozměnili. Doplnili do ní, že Česká televize má až do června příštího roku přispívat z výnosů z prodeje reklamy na dokončení televizní digitalizace v Česku.

KL22_nominace

K TÉMATU: Senát souhlasí s koncem reklamy na ČT 1 a ČT 24. Zbývá podpis Klause

ČT by si také mohla odečíst náklady na správu výběru reklamních výnosů a jejich zasílání na určené fondy. Novela pak poputuje k rukám prezidenta republiky Václava Klause, který by ji měl stvrdit svým podpisem. Hlavní novinkou, kterou zákon o České televizi přinese, bude zrušení reklamy na kanálech ČT 1 a ČT 24 plus internetových stránkách. Zásadní úpravy už se nyní od poslanců neočekávají. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor by se mělo začít řídit upravenou verzí zákona od ukončení procesu digitalizace, za který jeho představitele považují listopad letošního roku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.