Hlavní navigace

Poslanci projednali novelu ZEKu, předložil ji nový ministr průmyslu Jiří Havlíček

4. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka z ČSSD, který doteď na ministerstvu působil jako náměstek.

Ve funkci ministra nahradil Jiří Havlíček v únoru odvolaného Jana Mládka, kterému měly zlomit vaz právě průtahy kolem novelizace Zákona o elektronických komunikacích. Jeho dnešní první čtení v Poslanecké sněmovně také Havlíček využil a novelu poslancům předložil osobně. V diskusi zaznělo od některých poslanců, že zákon měl být původně pouze o přechodu na DVB-T2 a zbytečně se tak komplikuje, poslanci ODS zase označili snahy o ochranu zákazníků mobilních operátorů za předvolební populismus. Nakonec ale poslanci novelu v prvním čtení schválili.

PSALI JSME: Z technické novely zákona o elektronických komunikacích k DVB-T2 se stává politikum

Havlíček je členem ČSSD od roku 1998, náměstkem na ministerstvu průmyslu se stal v únoru 2014. Zároveň byl jmenován vedoucím Úřadu ministerstva a řídí správní sekci. Vystudoval marketing a začínal jako komunální politik v Čáslavi.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.