Hlavní navigace

Poslanec Petr Pleva: Zablokovali jsme digitalizaci

26. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 3. 2007

Člen parlamentní Stálé komise pro sdělovací prostředky Petr Pleva přiznal odpovědnost poslanců za blokádu digitalizace televizního vysílání v Česku. My jsme samozřejmě jako Poslanecká sněmovna viníci tohoto stavu, protože jsme neštastným zákonem zablokovali tuto situaci, a nyní je na nás, abychom ji nyní pomohli odblokovat, uvedl Pleva v Nedělním videorozhovoru pro server Česká média.

MM socky3

Jak chce poslanec za ODS, který je v Parlamentu České republiky od roku 1996 a podílel se na tuzemské mediální legislativě, situaci řešit? Já samozřejmě vedu rozhovory napříč politickým spektrem a je vůle v Poslanecké sněmovně co nejrychleji tuto situaci odblokovat tak, aby zde skutečně mohlo začít řádné digitální vysílání, nejenom to experimentální, tak, aby mohly začít vysílat nové subjekty, řekl Petr Pleva Českým médiím a dodal: Teď jsme ve fázi hledání jen technického řešení. Mohu ujistit diváky, že vůle je napříč politickým spektrem a žádná z politických stran se nevyjadřuje, že by chtěla toto vysílání zablokovat.

Pro přesnost dodejme, že řádné digitální televizní vysílání funguje v České republice od 21. října 2005. Mutliplex A s programy České televize, televizí Nova a stanicemi Českého rozhlasu si může v současnosti naladit třetina diváků Česka, v polovině roku se signál rozšíří i na celý sever Čech.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.