Hlavní navigace

Posluchači Rádia Wave svolali na úterý demonstraci před budovu ČRo

Sdílet

27. 10. 2008

DOPLNĚNO Demonstraci na podporu Rádia Wave svolali na úterý 28. října od 17. hodin před budovu Českého rozhlasu v Římské ulici posluchači této stanice, kterým se nelíbí postup Rady ČRo vůči tomuto programu. Radní na svém výjezdním zasedání v Ostravě minulý týden ve čtvrtek obvinili Rádio Wave z propagace fašismu a programový ředitel ČRo Richard Medek prohlásil, že by se stanice pro mladé měla přeformátovat a věnovat spíše mainstreamu.

K TÉMATU: Rada Českého rozhlasu obvinila Rádio Wave z propagace fašismu

Averze radních vůči Rádiu Wave vzbudila vlnu nevole nejen mezi posluchači, ale také hudebními kritiky. Petr Vizina otevřeným dopisem vyzval předsedu Rady ČRo Jiřího Floriana k rezignaci a zároveň zahájil petici za jeho odvolání. Podobně se zachovali i další publicisté a interpreti. Demonstraci k budově Českého rozhlasu v Římské ulici svolali posluchači prostřednictvím diskusního fóra přímo na webu Rádia Wave.

WT100 klub3

DOPLNĚNO 17:30: Podle jedné z organizátorek úterního setkání na podporu Rádia Wave nepůjde o veřejnou demonstraci. V úterý by měl proběhnout jen sraz lidí se stejným názorem na způsob jednání Rady Českého rozhlasu. Vzniklo to spontánně. Chceme se setkat a domluvit se na dalších společných krocích. Nebude se jednat o demonstraci a neúčastní se toho pouze poslouchači Rádia Wave, protože nejde v žádném případě jen o podporu tohoto rádia, sdělila.

Server DigiZone.cz chystá z úterní akce reportáž a fotogalerii