Hlavní navigace

Potvrzeno! České Radiokomunikace kupují provozovatele multiplexu 3

13. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 12. 2010

Společnost České Radiokomunikace, dominantní provozovatel rozhlasových a televizních vysílačů v tuzemsku, dnes oficiálně oznámil koupi operátora multiplexu 3, firmy Czech Digital Group. Potvrdila se tak spekulace České tiskové kanceláře z minulého týdne. Výši transakce operátor nespecifikoval. Částka, za kterou Radiokomunikace CDG získaly, tak zůstává obchodním tajemstvím.

Cloud 22 temata

ČTĚTE TAKÉ: Nový majitel Českých Radiokomunikací nezíská podíl v T-Mobile

Věříme, že naše stabilní zázemí a zkušenosti v oblasti digitálního vysílání budou přínosem nejen pro stávající zákazníky společnosti CDG, ale pomohou k rozvoji celého vysílacího trhu, uvedla při této příležitosti generální ředitelka ČRa Jane Hannah. Jsme velmi rádi, že jsme se dohodli s Českými Radiokomunikacemi na prodeji společnosti Czech Digital Group. České Radiokomunikace pro nás představovaly přirozenou volbu,“ doplnil její vyjádření ředitel SP D Corporation Josef Stránský. CDG bohužel neměla v této situaci jinou možnost. V multiplexu totiž byly pouze dva zákazníci – zpravodajská televize Z1 a lifestylová TV Public.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.