Hlavní navigace

Potvrzeno! UPC Direct se stěhuje příští rok na jinou družici

9. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 7. 2009

Satelitní operátor Telenor Satellite Broadcasting (TSB) dnes oficiálně potvrdil informaci, o které se spekuluje mezi odbornou veřejností již přibližně dva roky. Satelitní platforma UPC Direct se stěhuje ze satelitů společnosti SES Astra (19.2 st. vých.) na pozici 1 záp., kde parkují družice Thor. Jak upozorňuje TSB v tiskové zprávě, UPC bude na jejích satelitech využívat 7 transpondérů.

UXD

Půjde nejen o satelit Thor 5, ale také Thor 6, který teprve čeká na vypuštění. První ze jmenovaných družic byla vypuštěna v únoru loňského roku, druhá se na orbitě objeví ve čtvrtém kvartále toho letošního. Společnost TSB pochopitelně přesun platformy na tuto pozici vítá a těší se na posílení v boji s konkurenčními společnostmi. Telenor jsme zvolili pro otevřený a flexibilní přístup, pokud jde o zajištění kvality vysílání, uvedl výkonný ředitel UPC Direct Magnus Ternsjö.

Telenor má v oblasti střední a východní Evropy již zavedenou pozici, což přináší značnou výhodu také pro nás, řekl prezident a COO UPC Broadband Gene Musselman. Společnost Telenor Satelitte Broadcasting po dohodě s UPC Direct významně zvýší dosah v regionu střední a východní Evropy, což dokazuje pokračovat v práci na digitální televizi v oblasti tohoto regionu, konstatoval za Telenor Cato Halsaa, jeho viceprezident a CEO. K přesunu platformy má dojít během jara příštího roku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.