Hlavní navigace

Povodeň přerušila vysílání hudebního kanálu Music Box

8. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 6. 2010

Pátým dnem už nevysílá slovenská hudební televize Music Box, kterou jinak mohou sledovat i diváci satelitní a kabelové televize v České republice. Důvodem jsou rozsáhlé povodně na východním Slovensku. Budovu v Košicích, odkud Music Box vysílá ze suterénních prostor, zaplatila voda. Majitel objektu navíc musel přerušit dodávky elektrické energie.

K TÉMATU: Slovenská televize Music Box včera několik hodin nevysílala

ebf - tip do článku - debata

Porucha transformační stanice vznikla v důsledku zaplavení suterénních prostor, kde se nachází Music Box, uvedla televize v dnešní tiskové zprávě. Stanice sídlí v košické budově Jumbo, kterou vlastní odborářský Jednotný majetkový fond. Ten do této chvíle nezabezpečil dodávku elektrické energie nejen pro Music Box, ale i pro ostatní nájemce, konstatuje televize. I když k poruše došlo už v pátek ve večerních hodinách, do dnešního dne se situace nezměnila.

Podle posledních informací by měla být dodávka elektrické energie obnovena během dnešního dopoledne. Music Box nevysílá na distribučním satelitu Thor 6, a tudíž ani v kabelových rozvodech operátorů, kteří si ji z této družice odebírají.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).