Hlavní navigace

Dejte si pozor na falešné účty a charitativní weby

23. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vánoce doslova buší na dveře a stejně jako mají žně kapsáři v nákupních centrech, tak i internetoví podvodníci zneužívají adventního a vánočního období. Bezpečnostní společnost Trend Micro ve své nedávné zprávě upozornila na několik rizik, která v těchto dnech číhají na uživatele Internetu. Pozor bychom si prý měli dát na účtenky za fiktivní nákupy. Řada uživatelů nyní nakupuje v e-shopech nebo se na to chystá při očekávaných slevách, nicméně mezi standardní e-mailovou korespondenci s…

Vánoce doslova buší na dveře a stejně jako mají žně kapsáři v nákupních centrech, tak i internetoví podvodníci zneužívají adventního a vánočního období. Bezpečnostní společnost Trend Micro ve své nedávné zprávě upozornila na několik rizik, která v těchto dnech číhají na uživatele Internetu. Pozor bychom si prý měli dát na účtenky za fiktivní nákupy. Řada uživatelů nyní nakupuje v e-shopech nebo se na to chystá při očekávaných slevách, nicméně mezi standardní e-mailovou korespondenci s internetovým obchodem se může objevit i zcela nesmyslný e-mail k fiktivnímu nákupu, kdy nepozorní a důvěřiví uživatelé kliknou na obsažený odkaz nebo otevřou infikovanou přílohu.

Zachyceny byly i falešné e-maily od kurýrních služeb s podobným účelem. K šíření malwaru jsou každoročně zneužívány i různá přání hezkých svátků a přání do nového roku, nejinak je tomu letos. Roste i nebezpečí phishingu, ale i dalších typů podvodů jako jsou falešné charitativní weby využívajících vánoční náladu ve společnosti. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).