Hlavní navigace

Skupina PPF bude školit východoevropské novináře

19. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 2. 2009

OPRAVENO Finanční skupina PPF, konkrétně pak její část PPF Art, podepsala smlouvu se Světovou asociací novin (World Aassociation of Newspapers) se sídlem v Paříži o provozování poradenských služeb v oblasti mediálního vzdělávání novinářů ve střední a východní Evropě. PPF se nedávno stala spolumajitelkou části investiční skupiny J&T, vlastníka zpravodajské televize Z1. Spolupráce obou skupin se však týká výlučně oblasti energetiky a průmyslu, nikoli médií.

V rámci mediálního projektu PPF bude v Praze vybudováno Mezinárodní školicí středisko pro multimédia (International Multimedia Training Centre – IMTC). Cílem IMTC je stát se centrem vzdělávání pro toto odvětví podnikání v regionu střední a východní Evropy i zemí SNS, které bude dále podporováno ze strany PPF, oznámil mluvčí skupiny Alexej Bechtin s tím, že zahájení činnosti IMTC se předpokládá letos v květnu.

ICTZ23

Podle podepsaného memoranda by měla PPF poskytnout první poradenské služby Světové asociaci novin ještě letos. Poradce asociace bude na plný úvazek pracovat v Praze a provádět rozsáhlé průzkumy multimediálních synergií a moderních metod řízení společnosti v oblasti médií, které dnes, na začátku 21. století, se stávají čím dál komplexnější a univerzálnější, sdělil Bechtin.

Prostřednictvím své divize sdružující vrcholové manažery mediálních společností, World Editors Forum, asociace zajistí účast předních novinářů, šéfredaktorů, mediálních manažerů a vědeckých i výzkumných pracovníků pro semináře a prezentace (tzv. Master Classes) IMTC, dodal mluvčí PPF. Za skupinu má projekt na starost ředitel pro mediální strategie PPF Roman Gallo, který dříve působil jako šéf redakcí Deníku vydavatelství Vltava-Labe-Press, ředitel zpravodajského serveru Aktuálně.cz, šéfredaktor Hospodářských novin či MF Dnes.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.