Hlavní navigace

Praha bude mít nový regionální multiplex. Od října do něj přechází TV Metropol

Lukáš Polák

Provozovatelem nového multiplexu je společnost adminTV. Podle informací serveru DigiZone.cz za ni stojí mimo jiné i někdejší jednatel CS Linku Luboš Jetmar.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vydal minulý týden povolení novému zájemci o pozemní digitální vysílání pro šíření signálu na území hlavního města Prahy, společnosti adminTV. Tento provozovatel bude vysílat na kanálu 46 a přebere bývalou infrastrukturu společnosti Czech Digital Group (CDG). Počítá tedy se šířením signálu z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. Testy na území hlavního města již začaly, prozatím se tu vysílají čtyři volné programové pozice a pražská televize Metropol. Jednatelem adminTV je bývalý jednatel CS Linku Luboš Jetmar.

Wt100_SEO

V novém Regionálním multiplexu 4 už se objevila TV Metropol.
Autor: repro foto TV Metropol

V novém Regionálním multiplexu 4 už se objevila TV Metropol.

Nejdůležitějším sdělením pro Pražany je skutečnost, že do tohoto nového multiplexu přechází právě TV Metropol, které končí smlouva s Českými Radiokomunikacemi. Znamená to, že v multiplexu 3 už budou moci diváci naladit tuto stanici pouze několik dní. Na nutnost přeladění bude upozorňovat informační lišta. Ta bude ale vysílána pochopitelně pouze v síti společnosti Czech Digital Group (59. kanál), a to z pražského Žižkova a středočeského Cukráku.

Multiplex obsahuje v současné době pět programových pozic. Čtyři jsou neobsazené, na druhé vysílá TV Metropol.
Autor: repro foto Regionální síť 4

Multiplex obsahuje v současné době pět programových pozic. Čtyři jsou neobsazené, na druhé vysílá TV Metropol.

Nový pražský multiplex se identifikuje jako „Regionální síť 4“. Jde však o jiného provozovatele než stojí za multiplexem 4, tedy společnost Digital Broadcasting. Pokrytí v Praze je stejné a mimo Prahu v podstatě identické, uvedl pro server DigiZone.cz Jiří Němeček z televize Metropol, který je taktéž technickým ředitelem chystané celoplošné stanice Pětka. Ta své rozhodnutí nepřehodnotila a od 1. října se objeví její promo smyčka v rámci multiplexu 3 po celé České republice.