Hlavní navigace

Praha bude mít nový regionální multiplex. Od října do něj přechází TV Metropol

26. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatelem nového multiplexu je společnost adminTV. Podle informací serveru DigiZone.cz za ni stojí mimo jiné i někdejší jednatel CS Linku Luboš Jetmar.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vydal minulý týden povolení novému zájemci o pozemní digitální vysílání pro šíření signálu na území hlavního města Prahy, společnosti adminTV. Tento provozovatel bude vysílat na kanálu 46 a přebere bývalou infrastrukturu společnosti Czech Digital Group (CDG). Počítá tedy se šířením signálu z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. Testy na území hlavního města již začaly, prozatím se tu vysílají čtyři volné programové pozice a pražská televize Metropol. Jednatelem adminTV je bývalý jednatel CS Linku Luboš Jetmar.

ebf - tip do článku - debata

V novém Regionálním multiplexu 4 už se objevila TV Metropol.
Autor: repro foto TV Metropol

V novém Regionálním multiplexu 4 už se objevila TV Metropol.

Nejdůležitějším sdělením pro Pražany je skutečnost, že do tohoto nového multiplexu přechází právě TV Metropol, které končí smlouva s Českými Radiokomunikacemi. Znamená to, že v multiplexu 3 už budou moci diváci naladit tuto stanici pouze několik dní. Na nutnost přeladění bude upozorňovat informační lišta. Ta bude ale vysílána pochopitelně pouze v síti společnosti Czech Digital Group (59. kanál), a to z pražského Žižkova a středočeského Cukráku.

Multiplex obsahuje v současné době pět programových pozic. Čtyři jsou neobsazené, na druhé vysílá TV Metropol.
Autor: repro foto Regionální síť 4

Multiplex obsahuje v současné době pět programových pozic. Čtyři jsou neobsazené, na druhé vysílá TV Metropol.

Nový pražský multiplex se identifikuje jako „Regionální síť 4“. Jde však o jiného provozovatele než stojí za multiplexem 4, tedy společnost Digital Broadcasting. Pokrytí v Praze je stejné a mimo Prahu v podstatě identické, uvedl pro server DigiZone.cz Jiří Němeček z televize Metropol, který je taktéž technickým ředitelem chystané celoplošné stanice Pětka. Ta své rozhodnutí nepřehodnotila a od 1. října se objeví její promo smyčka v rámci multiplexu 3 po celé České republice.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).