Hlavní navigace

Praha bude mít ve středu od rána horší signál televize, do 15:00 nepůjde vysílač Žižkov

19. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Plánovaná výluka hlavního městského vysílače se dotkne všech televizí a rádií a rovněž dlouhodobého testu digitální televize druhé generace DVB-T2

Devítihodinovou totální výluku hlavního pražského vysílače na Žižkově naplánovaly na zítřek České Radiokomunikace. Počínaje šestou hodinou ráno se odmlčí všechny televizní stanice, které odtud vysílají. Výluce televizního vysílání bude předcházet pětihodinové odpojení rozhlasových stanic, které začne pět minut po dnešní půlnoci a potrvá do středeční páté hodiny ráno. Informoval o tom mediální zástupce Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa.

K TÉMATU: Brno čeká výluka vysílače DVB-T v Barvičově ulici, nepůjdou multiplexy 1 až 3

ICTZ23

„Výluka ve vysílání se bude týkat programů veřejnoprávního multiplexuČeské televize, multiplexu 2 s programy televize Nova, Prima a Barrandov a multiplexu 3 s programy Prima love, Prima Zoom, Óčko a Šlágr TV. Výluka se týká i experimentálního vysílání v systému DVB-T2,“ uvedl Chalupa. Diváků, kteří mohou přijímat multiplexy 1 až 3 z dalšího silného pražského vysílače Cukrák, budou moci tyto televizní stanice sledovat v době výluky Žižkova. Multiplexu 4 ani Regionální sítě 4 se výpadek žižkovského vysílače nedotkne.

Výluka rozhlasového vysílání se v noci týká stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 94,6 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 105,0 MHz, ČRo Regina na frekvenci 92,6 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 102,5 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 96,6 MHz a Rádio City na frekvenci 93,7 MHz. „Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie,“ dodal Kamil Chalupa.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.