Hlavní navigace

Praha, Internet, svět? Prague Internet World!

8. 4. 1998
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Už jsem tu psal o zákeřné akci na zmatení nepřítele, to jest výstava Prague Internet World, součást Března - měsíce "Intranetu," která se po vzoru jisté říjnové revoluce koná v dubnu. Ano, koná se právě teď - tady jsou první dojmy.

Prague Internet World je první ryze Internetovou akcí u nás a skládá se jednak z vlastní výstavy, jednak z konference, která je neméne zajímavá. Jak vám jistě neuniklo, pořádá ji MIA ve spolupráci se společností Mecklermedia, která podobné výstavy pořádá po celém světě.

V dnešním světě plném komunikací se vznáší otazník nad každou výstavou – vážně je nutné někam chodit, obrážet stánky a nosit si domů tuny papírového balastu a, pokud jste drzejší, propisovaček? Opravdu nemohu zjistit totéž od svého počítače? Vzpomeňme na Invex, který je stále více především bombastickou událostí, než místem, kde se dají získat nějaké informace nebo, považte, uzavřít nějaký obchod. V případě výstavy, která je zaměřena na Internet, tato otázka doléhá o to naléhavěji.

Internet World je zcela evidentně především společenskou akcí, což je ostatně už naprosto zřejmé i z místa konání – čekali byste snad v secesních prostorách Obecního domu technickou akci? Samotnou výstavu obejdete za půl hodiny, snad jen pokud máte tu smůlu, že u každého stánku potkáte známé, muže vám to trvat o něco déle. Nedá se přitom říci, že byste se něco dozvěděli, nanejvýš máte příležitost potkat lidi, se kterými si jinak jen dopisujete elektronickou poštou.

Trochu jinak se to má s konferencí, která podle mého názoru svým významem zastiňuje vlastní výstavu. Podle pořadatelů se jí účastní přes jeden tisíc účastníků – nevím, odkud se toto číslo vzalo, ale podle vlastních zkušeností bych byl přesto podstatně střízlivější. Faktem ale zůstává, že se zde sešlo docela slušné množství lidí, kteří zatím nejsou s Internetem v běžném styku, ale mají o něj zájem. O to, aby si odtud odnesli něco více, než sluchátka pro simultánní překlad (to je vtip – ve skutečnosti si je sličné děvy u vchodu hlídají velmi pečlivě), se stará zhuba stovka řečníku. Nebudu hýřit superlativy, sám jsem totiž taky trošku řečnil

Cloud23

Chtělo by to asi nějaký závěr. Budiž. Myslím, že Prague Internet World je relativně podařená akce. Skutečných návštěvníků z ulice jsem tu sice mnoho neviděl (zato známých a přátel moře), ale podobně laděné akci to snad není tak ke škode – jsou tu ti, kteří tu být mají.

Mimochodem, aby bylo jasno, toto je kladný článek. Dneska ve fronte na oběd mne totiž pustila Lenka Nedvědová zMIje (to nemyslím pejorativně) a naoplátku jsem jí musel slíbit, že napíšu něco pěkného. :-) V tomto případě to ale dělám docela rád.

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).