Hlavní navigace

Praha na Google Maps v rozlišení deseti centimetrů na pixel

11. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mapová služba Google Maps před časem lokalizovaná do češtiny se dočkala nových satelitních snímků České republiky. Zatím jde o první fázi aktualizace, kdy byly přidány snímky Prahy a části severní Moravy. Následovat by měly brzy i snímky zbytku České republiky. Praha se dočkala velmi zajímavého rozl
Mapová služba Google Maps před časem lokalizovaná do češtiny se dočkala nových satelitních snímků České republiky. Zatím jde o první fázi aktualizace, kdy byly přidány snímky Prahy a části severní Moravy. Následovat by měly brzy i snímky zbytku České republiky. Praha se dočkala velmi zajímavého rozlišení. Na novým snímcích jeden pixel reprezentuje pouhých deset centimetrů ve skutečnosti. Severní Morava včetně Ostravy je pak dostupná v rozlišení dvaceti centimetrů na jeden pixel, což bude rozlišení, ve kterém bude možné vyobrazit časem i celou republiku. Nové datové podklady pocházejí od brněnské společnosti Geodis. Zároveň byly nasazeny nové satelitní snímky Slovenska.

To, že spouštíme ještě kvalitnější snímky v českých Mapách Google, je hlavně zásluhou našich uživatelů, kteří nás inspirovali zajímavými podněty. Češi si teď mnohem snadněji prozkoumají místo své dovolené, zorientují se ve velkých městech nebo mohou virtuálně cestovat po Čechách a Moravě, říká Jaroslav Bengl, produktový manažer pro českou verzi Google Maps. A jak se na nové snímky v Google Maps díváte vy? (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.