Hlavní navigace

Praha vypne analogový kanál ČT 2 až 30. října

20. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
20. 10. 2008

Hlavní město se dočká vypnutí analogového programu ČT 2 na kanálu 41 až 30. října a ne už tento týden, konkrétně 24. října, jak se původně předpokládalo. Vyplývá to z tabulky postupu digitalizace, která je dostupná na stránkách České televize k přechodu na digitální vysílání. Ve stejný den pak dojde na vysílači Mahlerovy sady ještě k několika operacím. Analogový program ČT 1 bude přepnut do hlavní antény a na kanále 53 bude zapnuto DVB-T vysílání veřejnoprávního multiplexu 1.

cif 24 - early cena - média

PŘÍLOHA: Digitální vysílání v Praze

Zároveň dojde k vypnutí multiplexu A ze Žižkova, Cukráku a Strahova na kanále 25. Důvodem, který uvádí Česká televize na svých stránkách pro kanál ČT 2, je skutečnost, že ho již není nutné z technologických důvodů vypínat 24. října. Ve stejný den, tedy 30. října, by měly ještě zapnout České Radiokomunikace ze stejného vysílače multiplex 2 s televizemi Nova a Prima, a to právě na kanále 41. Veřejnoprávního multiplexu se dočkají také diváci v Brně, Domažlicích, Ostravě, Ústí nad Labem a Chebu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).