Hlavní navigace

Pražanům s mobilem od O2 dnes přijde sms o vypínání Cukráku

26. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 10. 2009

Varovná textová zpráva o blížícím se termínu vypnutí analogového televizního vysílání z hlavního středočeského a pražského vysílače Cukrák přijde dnes zhruba 350 tisícům zákazníků mobilního operátora Telefónica O2 v Praze a části Středočeského kraje. Zpráva je součástí státní informační kampaně k přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání.

Textová zpráva bude mít následují podobu: OS CT: Dulezite sdeleni: Analogove TV vysilani CT1, Prima a Nova z vysilace Cukrak bude 31.10. ukonceno! Vic na www.digitalne.tv a tel. 800906030.

CO SE BUDE VYPÍNAT: Seznam vypínaných analogových televizních vysílačů ve středních Čechách

ICTZ23

Cukrák ukončí analogové televizní vysílání v sobotu 31. října. Ke stejnému datu budou vypnuty i všechny ostatní analogové televizní vysílače velkého a středního výkonu ve středních Čechách a některé analogové dokrývače. Speciální sms se ale zaměří pouze na diváky, kteří přijímají analogový televizní signál z Cukráku, který je hlavním vysílačem v oblasti.

Snažíme se upozorňovat na vypínání analogového vysílání co největším počtem různých komunikačních kanálů. Upozornění formou SMS je další možností, jak oslovit ty, kteří doposud přechod na digitální televizní vysílání nedořešili, vysvětlil tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání v České republice Rostislav Starý.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.