Hlavní navigace

Pražský žižkovský vysílač měl problémy s analogem

16. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 9. 2008

Jak informovala agentura ČTK, pražský vysílač na Žižkově měl včera odpoledne krátkodobý výpadek televizního i rozhlasového analogového vysílání. Přerušení vysílání na zhruba čtvrt hodiny způsobil výpadek v nízkonapěťové rozvodně, uvedla ČTK. Podle mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianové, které věž spravují, nevysílal Žižkov mezi 14:50 a 15:05. Konkrétně měly problémy ČT 2 na 41. kanále a Prima na kanále 24.

Devítiminutový výpadek postihl stanice šířené na VKV – Radiožurnál, Vltavu, Reginu a Rádia City, Impuls a Frekvence 1. Žižkovský vysílač šíří běžně také DVB-T multiplexu A, který však musel být pro přípravy na start veřejnoprávní sítě 1 přesunut dočasně na Strahov. Díky tomuto kroku a změně polarizace vysílací antény přišli bohužel někteří Pražané o digitální signál. Radiokomunikace proto chystají v nejbližší době navrátit digitál také na Žižkov. Šířit ho však budou z náhradních antén.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).