Hlavní navigace

Převzaté programy v DVB-T? Ne, říká Radim Pařízek

2. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 2. 2007

Přechodné udělování krátkodobých registrací pro vysílání převzatých programů v zemských digitálních multiplexech odmítá ředitel digitální televize Pohoda Radim Pařízek. Na rozdíl od některých kolegů z Asociace digitálních televizí, kteří takové vysílání už praktikují, si myslím, že převzaté programy do terestrického vysílání nepatří, řekl Pařízek serveru DigiZone.cz.

ICTZ23

Registrace se má podle Pařízka omezovat pouze na kabelové a satelitní vysílání tak, jak je tomu nyní. Připravovaná „supermininovela“ vysílacího zákona ale počítá s tím, že do doby, než se vyřeší spor o platnost licencí nových digitálních programů, bude možné multiplexy obsadit převzatými programy. Ustanovení by zároveň otevřelo cestu pro převzaté televizní vysílání v DVB-H, tedy zemské digitální televize pro mobilní telefony.

Generální ředitel digitální TV Barrandov Petr Chajda a šéf zpravodajského kanálu Z 1 Martin Mrnka se už dříve pro server DigiZone.cz vyjádřili v tom smyslu, že převzaté vysílání v zemských digitálních sítích jim nevadí. Zákon podle nich ale musí jasně stanovit, že ve chvíli, kdy budou uděleny licence pro originální DVB-T programy, musí jim převzaté televizní kanály uvolnit místo v multiplexech.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.