Hlavní navigace

Přechod Novy na novou satelitní frekvenci bude postupný

7. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 12. 2009

Televize Nova přechází na satelitní pozici 23,5 st. východně na novou frekvenci 12 070 MHz, kde budou k dispozici všechny kanály provozovatele CET 21 v jednom balíku. V rámci toho ale docházi i ke změnám pro abonenty platforem CS Link a Skylink. Jelikož Nova je nejsledovanější tuzemskou televizí, musí být přechod na novou frekvenci postupný aby nezpůsobil nepřiměřené reakce diváků a přehnaný nápor na zákaznickou linku.

Odhadujeme, že k 1. 2. 2010 bude mít oprávnění přijímat Novu přibližně 700 tisíc přístupových karet Skylink v ČR. Neexistuje způsob, jak zajistit přijatelnou obslužnost zákaznického servisu, pokud bychom vypnuli Novu na původní frekvenci v jednom okamžiku. Proto se Skylink rozhodl pro postupné vypínání. Tímto způsobem lze zmenšit vlnu nespokojenosti zákazníků, která po vypnutí Novy na původní frekvenci nastane, uvedl výkonný ředitel provozovatele platformy Skylink v České republice Jaromír Glisník.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Skylink – plán migrace Novy

MM socky3

Skylink začal na trh dodávat karty s informacemi o nové frekvenci Novy. Rovněž oprávnění na těchto kartách bude už jen na novou pozici. Zároveň se Nova na staré frekvenci vypne nejdřív těm, kdo přijímají rozšířenou nabídku MULTI, a tudíž museli přeladit už dříve, a v postupných vlnách i dalším divákům.

Rád bych ujistil naše zákazníky, prodejce i montážníky, že k migraci programů na novou frekvenci, kterou jsme sami nevyvolali ani nezavinili, přistupujeme s maximální zodpovědností. Do minimalizace škod s migrací spojených investujeme nemalé prostředky, dodává Glisník.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.