Hlavní navigace

Přechodová DVB-T2 síť Českých Radiokomunikací by měla být hotova do března 2018

Jan Brychta

UVNITŘ PREZENTACE – České Radiokomunikace představily na dnešní tiskové konferenci harmonogram spouštění DVB-T2 vysílačů.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do konce července chtějí České Radiokomunikace spustit DVB-T2 vysílání v oblasti Pardubic (vysílač Krásné) a Domažlic (Vraní vrch). Do konce roku by to pak mělo být celkem dvanáct nových vysílačů. Do konce letošního roku by přechodová síť 12 měla pokrývat 97,6 procenta obyvatel České republiky a každý měsíc by měly být spuštěny dva nové vysílače.

Diners Vánoce2019

Z pardubického vysílače Krásné bude přechodová síť o výkonu sto kilowattů vysílat na kanálu 28 a z domažlického Vraního vrchu na kanálu 31 s výkonem deset kilowattů. V srpnu by mělo být zahájeno DVB-T2 vysílání na kanálu 31 z chebské Zelené hory a sušického Svatoboru. 

Podle předběžných termínů by v září měla následovat trutnovská Černá hora a jihomoravský Kojál a v říjnu Lysá hora na Frýdecko-Místecku a Tlustá Hora na Zlínsku. V listopadu by se pak měla dočkat chomutovská Jedlová hora a Praděd v Jeseníkách. Jako poslední se dočkají obyvatelé Ústecka, přijímající signál z Bukové hory, a Mikul z vysílače na Děvíně.