Hlavní navigace

Předseda senátní mediální komise je pro sloučení RRTV a ČTÚ

28. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
28. 1. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a Český telekomunikační úřad (ČTÚ) by se měly sloučit v jeden superregulační úřad. Myslí si to předseda senátní komise pro sdělovací prostředky, senátor za ODS Jiří Oberfalzer, podle něhož by byl pro regulaci elektronických médií ideální britský model, kde existuje jediný úřad Ofcom. Pod něj spadá jak správa kmitočtového spektra, tak monitoring obsahu vysílání.

CIF 24 - tip - superearly cena

Podle nedávno schváleného zákona dojde v podstatě k úplné liberalizaci trhu, čili to, co fyzikální prostor dovolí, bude možné využít ve zcela volné soutěži uchazečů. Do jisté míry pomine jedna část role RRTV, udílení licencí, vysvětlil Oberfalzer v rozhovoru pro Český rozhlas 6. Vysílací rada se pak bude moci více soustředit na posuzování obsahu vysílání. Domnívám se, že za takové situace je k úvaze, zda-li musí tato rada existovat samostatně a zda-li by nemohla být součástí jednoho regulátora, řekněme sloučením s ČTÚ, dodal senátor.

Sloučením obou státních institucí by se podle Oberfalzera výrazně zjednodušila regulace trhu elektronických médií. Jistě víte, že je stále ve vzduchu úvaha, nebo myšlenka, že bychom mohli i následovat model BBC, to znamená vytvořit z rozhlasového a televizního vysílání veřejné služby jednu instituci. I to je možné, prohlásil předseda senátní mediální komise.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).