Hlavní navigace

Předsedové RRTV a ČTÚ: diginovelu přijměte už v prvním čtení!

15. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 8. 2007

Poslanecká sněmovna by měla projednat a schválit vládní návrh diginovely ve zkráceném řízení a hned v prvním čtení. Myslí si to předsedové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák a předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Ve společném komentáři, který dnes otiskly Hospodářské noviny, varovali před snahou lobistů novelu změnit.

BRANDstorming tip2

Lze jen doufat, že Poslanecká sněmovna projedná zákon v rámci prvního čtení. Omezil by se tím na minimum vliv lobbistických skupin, které by mohly vládní návrh změnit k nepoznání, píší Žák a Dvořák v textu, který se věnuje především otázce vypínání analogového televizního vysílání na Domažlicku. Na rozdíl od jiných zemí, kde se právní úpravy přijímaly s tří až pětiletým předstihem, u nás je stále děláme v průběhu procesu, dodali.

Podle předsedů obou státních regulačních orgánů je třeba uvítat, že politická reprezentace pochopila složitost procesu, jakým přechod na digitální vysílání je, a po létech odkladů připravila solidní právní rámec, který může zabezpečit rychlý postup k vypnutí analogu a nabídce atraktivních programů pro diváky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).