Hlavní navigace

Premier League? A co Digi Sport nabídne dál? ptá se šéf sportu ČT

2. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 7. 2010

Nákup vysílacích práv pro anglickou fotbalovou Premier League je pro provozovatele satelitní služby Digi TV dobrý obchod, ale jenom na jedné soutěži nemůže postavit nový sportovní kanál, míní šéfredaktor sportovní redakce České televize Otakar Černý. Digi TV nakoupila prostřednictvím dceřiné rumunské společnosti Important Media House vysílací práva na následující tři ročníky Premier League pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.

K TÉMATU: Premier League na Nově Sport končí. Nahradí ji ruská a možná i portugalská liga

Čeští a slovenští diváci by se měli s Premier League setkat na novém programu Digi Sport, který Digi TV provozuje již v Maďarsku a Rumunsku. Na Slovensku momentálně vzniká jeho česko-slovenská verze. Koupili chytrou věc. Sportovní kanál už nemá šanci, ale Premier League ano. Nevím, co k ní budou chtít dávat dál, ale Premier League je dobrý kauf, řekl serveru DigiZone.cz Černý.

cif-tip-téma-foto

Premier League v tuzemsku vysílala dlouhá léta Nova Sport a její předchůdkyně Galaxie sport. Ta se také snažila s novým majitelem práv domluvit, jednání však zkrachovala na příliš vysoké ceně. Nova Sport proto koupila ruskou fotbalovou Premier League, jedná o koupi portugalské fotbalové ligy a některých zápasů tuzemské fotbalové Gambrinus ligy.

Proto teď Nova Sport kupuje domácí fotbal a hokej, protože na něj mají peníze, říká šéfredaktor sportu ČT. Jsem ale rád, že kupují i tyto zahraniční fotbalové ligy, protože nám nepolezou do zelí. Česká televize dělá český sport, dodal.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.