Hlavní navigace

Čtete Deník Varle? Tvůrci fake news nás chtějí přehltit nesmysly, říká Vojtěch Bruk

20. 4. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Karel Choc
Jak hodně si ověřujete informace z internetu? Cílem tvůrců fake news je nás zahltit, abychom byli apatičtí, říká Vojtěch Bruk, spoluautor Nejlepší knihy o fake news. Uvnitř: VIDEO.

Kniha o fake news vyšla v polovině ledna a sklízí nečekaný úspěch. Prodalo se ji už kolem sedmi tisíc, autoři věří, že se přehoupnou nakonec přes deset tisíc prodaných kusů. Rozhovor s politologem Milošem Gregorem, jedním ze spoluautorů publikace, jsme zveřejnili v lednu.

Jeho kolega Vojtěch Bruk byl tento týden jedním z přednášejících na pravidelné akci Marketing Monday, které bylo tentokrát věnováno právě fake news. Celou jeho prezentaci vám nyní přinášíme:

„Moderní propagandě už nejde o to nás přesvědčit, že černá je bílá. Jde o to nás zahltit velkým množstvím polopravd, nesmyslů, pololží, že potom už nevíme, čemu máme věřit,“ konstatuje Bruk.

ICTZ_2022_EARLY

Přednášku na setkání Marketing Monday měl například i Jan Tvrdoň ze spolku Demagog.cz, který se věnuje ověřování výroků politiků, nebo Leoš KyšaČeského klubu skeptiků Sisyfos.

Podívejte se, jak to na Marketing Monday vypadalo.