Hlavní navigace

Prezidentem CME se stane „rumunský šéf Novy“ Adrian Sarbu

15. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 12. 2008

UVNITŘ FOTO Novým šéfem bermudské společnosti CME, které patří televize Nova a tematické kanály Nova sport a Nova Cinema, se stane rumunský manažer Adrian Sarbu. Od 1. ledna 2009 vystřídá ve funkci prezidenta CME Michaela Garina, oznámila společnost. Sarbu byl doposud provozním ředitelem CME, a tuto funkci si ponechá i po Novém roce.

Garin, který vedl CME od roku 2004, se stane místopředsedou její správní rady. Více než pětinásobný nárůst podnikatelské hodnoty firmy během jeho působení je neuvěřitelný výkon, prohlásil o Garinovi zakladatel a většinový vlastník CME Ronald Lauder. CME provozuje celkem 22 televizních stanic v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku, Srbsku, Chorvatsku, Slovinsku a na Ukrajině.

Adrian Sarbu pracuje pro CME od roku 1995, zakládal pro ni televizní a rozhlasové stanice v Rumunsku. Přede dvěma lety se stal oblastním ředitelem CME pro televizní stanice v Rumunsku, na Slovensku a v České republice. Z titulu této funkce trávil stále více času v Praze, neboť televize Nova je nejvýdělečnější televizí celé skupiny CME. Loni Sarbu povýšil na provozního ředitele celé CME.

Kromě práce pro CME vyvíjí Sarbu spoustu vlastních podnikatelských aktivit, vlastní například rozsáhlé filmové ateliéry v rumunské městečku Buzea poblíž Bukurešti. Patří mu také různé servisní společnosti, na jejichž službách jsou závislé televize CME v Rumunsku, včetně tiskové agentury Mediafax. Tu letos Sarbu založil také v České republice.

cif 24 - early cena - média

Adrian Sarbu (Foto: archiv CME)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).