Hlavní navigace

Příjem BBC na běžné paraboly trval v Česku přesně dva roky, skončí zítra

5. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco ve většině kontinentální Evropy se příjem kanálů BBC zhorší, jeho zlepšení mohou očekávat především diváci v některých částech Anglie a Skotka, ale také ve Francii a Belgii.

Doslova poslední hodiny zbývající do ukončení příjmu kanálů BBC na paraboly běžných rozměrů na území Čech a částečně i Moravy. Britská veřejnoprávní televize na svém webu oficiálně potvrdila, že překlopení jejích programů ze satelitu Astra 1N na družici Astra 2E, obě pozice 28,2 stupně východně, proběhne zítra. Možnost příjmu programů BBC na paraboly běžných rozměrů trval přesně dva roky, a to od února 2012, kdy došlo k překlopení z tehdy vysloužilého satelitu Astra 2D na Astru 1N. Ta se po ukončení své mise na tomto odbytišti přesune na pozici 19,2 stupně východně.

cif - debata 2

K TÉMATU: Satelit Astra 2E v komerčním provozu od zítřka, konec příjmu BBC a ITV se blíží

Přesun programů proběhne v brzkých ranních hodinách, ve čtvrtek 6. února. Cílem operace je minimalizovat dopad na diváky ve Velké Británii, a to jak v průběhu změny, tak i po ní. Ze strany diváků nejsou nutné žádné změny, informovala BBC. Změny se netýkají minimálního počtu programů, jako jsou například BBC One Scotland HD, BBC One Wales HD, BBC Four HD, BBC News HD a CBeebies HD. Tyto kanály už jsou distribuovány k divákům prostřednictvím satelitu Astra 2F. Zatímco ve zbytku Evropy má dojít ke zhoršení signálu, jeho zesílení lze očekávat mj. v jihovýchodní Anglii, severovýchodě Skotka, ale i severní Francii a Belgii.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).